DomovO násslužbyProdukty
dôležité informáciekontaktzákon o pohrebníctve
 
 
Ako postupovať v prípade
úmrtia blízkej osoby

čítajte tu > 
 
 
  mobil: 0907 758 587
0907 426 663
SlužbyPohrebné služby:

Poradenstvo
Zákazníkom pomôžeme pri výbere najvhodnejšieho spôsobu pochovania ich blízkych, poradíme pri výbere truhly, kvetov, doplnkov. Taktiež poskytujeme pomoc pri plánovaní pohrebného obradu, zabezpečovaní karu alebo tvorbe hrobu.

Prevoz zosnulého
V krátkom čase, po telefonickom kontakte našej NONSTOP služby 0907 758 587, 0907 426 663 sme pripravení previesť zosnulého z miesta úmrtia (napr. z domu) do príslušného chladiaceho zariadenia. Okrem prevozov zosnulých v rámci celého Slovenska, spĺňame technické normy aj pre prevozy z/do zahraničia.

Obliekanie a úprava zosnulého
Súčasťou našich služieb je aj obliekanie zosnulého do oblečenia, v ktorom bude pochovaný. Ďalej úprava jeho zovňajšku (napr. holenie). Na požiadanie vykonávame kozmetickú úpravu.

Vybavovanie pohrebu a potrebných dokumentov
Obhliadajúci lekár vystavuje list o prehliadke mŕtveho, ktorý je spolu s dokladmi totožnosti potrebný na vybavenie úmrtného listu na matrike. Tieto dokumenty je potrebné odovzdať napr. pochovávajúcemu, prípadne na kremáciu, Sociálnej poisťovni apod. Naši pracovníci Vám vybavia tieto dokumenty za Vás a odovzdajú Vám kópie potrebné pre získanie pohrebného príspevku a iných platieb, na ktoré majú pozostalí nárok.

Výber rakvy, kvetov a pohrebných doplnkov
Naši zákazníci majú na výber pestrú paletu rakiev v rôznych farbách, vzoroch a použitom materiály. Pracovníci Vám ochotne poradia vhodnú rakvu podľa spôsobu pochovania, prípadne miestnych zvykov.

Vzor kytice na truhlu si môžete vybrať z katalógu alebo navrhnúť podľa vlastnej predstavy. Pri každej kytici sa rozhodnete pre počet, farbu a druh kvetov. Kvetinovú výzdobu alebo iné kytice na pohreb je možné objednať spolu s pohrebom. Kvetom sa venuje mimoriadna pozornosť. Živé kvety sú vždy čerstvé. Kvety dovážame z Holandska.

Pohrebnými doplnkami sú napr. krížik/kalich na rakvu (kresťanské pohreby), stuhy, sviečky apod. Použitie doplnkov závisí od vierovyznania zosnulého, miestnych zvykov alebo poslednej vôle zosnulého.

Príprava a vykonanie poslednej rozlúčky
V deň pohrebu pripravíme telo zosnulého na mieste rozlúčky, kde ho upravíme pre obrad. Zároveň donesieme a naaranžujeme podľa želania kvetinovú a inú výzdobu.

V prípade pochovania do zeme, po skončení obradu prenesú naši uniformovaní pracovníci rakvu nad jamu, kde ju následne spustia do pripraveného hrobu.
V prípade kremácie prenesieme rakvu do pristaveného pohrebného auta a odvezieme zosnulého do krematória. Po vykonaní kremácie zabezpečujeme aj následné vkladanie urny do urnového hrobu.

Výkop jamy alebo zabezpečenie kremácie
Aby sme odbremenili pozostalých od čo najväčšieho množstva starostí, naše pohrebníctvo vykonáva aj výkopové práce hrobu, nesenie, spúšťanie, ozvučenie pri hrobovom mieste.

Ak sa rozhodnete pre kremáciu, vybavíme Vám obrad v krematóriu, alebo po skončení poslednej rozlúčky v dome smútku prevezieme zosnulého do krematória.Ostatné služby:


- usporiadanie smútočných hostín

Smútočné posedenia Smútočné posedenia galéria

- úprava hrobových miest

- čistenie náhrobných kameňov

- výsadba hrobových miest

 


ceník služieb Cenník služiebVšetky práva vyhradené Pohrebné služby Patrik Blažo © 2013
Mapa stránky:
Domov
  Ako postupovať v prípade úmrtia blízkej osoby
O nás 
Služby
Produkty
Dôležité informácie
Kontakt
Zákon o pohrebníctve
Napíšte nám: 
pohrebnesluzbypatrikblazo@azet.sk